Megküzdve a Szigetközi-Duna erős folyásával eljutunk a Bősi vízlépcső alvízcsatornájáig, pár órára elhagyjuk a Duna medrét. Átzsilipelve a felvízen folytatjuk utunkat, a templomok tornyával egy magasságban hajózunk. Somorja térségében tóvá terebélyesedik a Duna, a jobb partot a folyót egyoldalúan elterelő "C variáns" gátja alkotja. Megismerjük a Bős-Nagymarosi Vízlépcsőrendszer történetét. A víztározó felett az ismét sebes Dunán érjük el Pozsonyt (1865 fkm) a bősi zsilipelés időtartamától függően este 7 körül. Városnéző sétával zárjuk a napot. Reggeli után hajóra szállunk, s elindulunk a sebes Dunán felfelé. A Porta Hungarica-nál, Dévény váránál elérjük Ausztriát, a Morava folyó torkolata után rövidesen feltűnik a bájos Hainburg városa. Dunai hajóutak passau studip. Bécs közelében zsilipelünk Freudenaunál, majd áthajazunk az osztrák fővároson. A Bécsi Erdő hegyeit kerülve elérjük a greifensteini zsilipet, majd kikötés Tullnban (1965 fkm). Megcsodáljuk a Niebelung Legenda egy eseményét feldolgozó szoborcsoportot, mely Attila hun vezér lánykérését mutatja be.
Részvételi díj nem tartalmazza A részvételi díj nem tartalmazza: a kikötőbe utazás költségét, parkolást, egyéb italfogyasztást, kötelező borravalót (kb. 7 euro/fő/éj), fakultatív kirándulásokat, stornó biztosítást (1. 7%), Baleset-, Betegség-, Poggyászbiztosítást, néhány fedélzeti létesítmény használatát, személyes kiadásokat. Egyéb információk A hajón csak német nyelvű asszisztencia van. Francia balkonos kabin felső fedélzeten elöl OV kategória Kabin felszereltsége: légkondícionálás, zuhanyzó/wc, hajszárító, Tv, széf, telefon, minibár. Ablakos kabin alsó fedélzeten HX kategória Az ablakok nem nyithatóak. Dunai hajóutak passau wien. Az ablakok a vízszint felett vannak. Felszereltség: légkondícionálás, zuhanyzó/wc, törölköző, hajszárító, Tv, széf, telefon, minibár. Francia balkonos kabin középső fedélzeten MX kategória Francia balkonos kabin Francia balkonos kabin felső fedélzeten hátul, OX kategória MS Maxima e Befogadóképessége: 180 utas Legénység létszáma: 40 fő Hossza: 126, 7 m Szélessége: 11, 4 m 220 V Panoráma étterem, bár, ajándékbolt, wellness, napozóterasz.
1 nap. Budapest – Komárom – bősi vízlépcső – Pozsony Indulás reggel autóbusszal Budapestről. Komáromban (1765 folyamkilométer) hajóra szállunk, majd kisvártatva elhaladunk a Monostori Erőd, majd Koppánymonostor mellett. Gönyüig még jellegzetesen Közép-dunai szakaszon haladunk, majd a Mosoni-Duna torkolatától kezd a folyam felsőszakasz jelleget ölteni. Megküzdve a Szigetközi-Duna erős folyásával eljutunk a bősi vízlépcső alvíz csatornájáig, pár órára elhagyjuk a Duna medrét. Átzsilipelve a felvízen folytatjuk utunkat, a templomok tornyával egy magasságban hajózunk. Dunai hajóutak passau weather. Somorja térségében tóvá terebélyesedik a Duna, a jobb partot a folyót egyoldalúan elterelő "C variáns" gátja alkotja. Megismerjük a Bős-Nagymarosi Vízlépcsőrendszer történetét. A víztározó felett az ismét sebes Dunán érjük el Pozsonyt (1868 fkm) a bősi zsilipelés időtartamától függően késő délután. Városnéző sétával zárjuk a napot. 2 nap. Pozsony – Dévény – Bécs – Tulln – Bécsi-erdő Reggeli után autóbusszal Dévénybe (1880 fkm) utazunk, a vár tövében, a Porta Hungarica-nál hajóra szállunk, s elindulunk a sebes Dunán felfelé.
Hegyek között az összeszűkült folyón kanyarogva, sziklaszirteken ősi várak tornyait csodálva végighajózunk nagy folyamunk legfestőibb táján. A Duna-hurokban (Donauschlinge) kiszállási lehetőség azoknak, akik meg szeretnék tekinteni az engelszelli trappista templomot, ők autóbusszal előre mennek 14 km-t. A hajó Engelhartszellnél kiköt, visszaszállnak a templomot felkereső utasok, majd elérjük a jochensteini vízlépcsőt, ahol a bal part már Németország. A zsilip előtt elhajózunk Nepomuki Szent János zátonyra épült kápolnája és szobra mellett. Hajózás a Felső-Dunán Passauig. Maradva a hegyek között délután elérjük a három folyó városát Passau-t (2225 fkm). Hajónkról kiszállva rövid városnéző sétát teszünk, majd utazás rövid pihenőkkel Budapestre. Érkezés a késő esti órákban.
Program: Indulás reggel 9 órakor Budapestről (1653 fkm). Budapest elhagyása után vízállástól függően hajózás felfelé a Szentendrei-Dunán (Budapest 180 cm vízállás felett) vagy a Váci-ágban, Szentendre vagy Vác története, panorámája. A Szentendrei-szigetet elhagyva elhajózunk Visegrád vára alatt, majd jön a Duna-kanyar idék legszebb része, a dömösi szűkület. A festői Zebegényt, majd Szobot elhagyva elérjük az Ipoly folyót, innentől a bal part már Szlovákia. A Helemba-sziget után feltűnik Esztergom a Mária Valéria híddal. Alig érünk a város történetének végéhez, már jön is a Táti-Duna a gőzösök egykori, vízbe épült, ma ipari műemlék szénrakodójával. Innen a Gerecse nyúlványai mellett hajózunk el, majd a félpanziót igénylők vacsorát kapnak a hajón. 4 napos Passau - Bécs - Passau hajóút. Kb. 18 órakor kikötünk Révkomáromban. Szállás elfoglalása gyalogosan (300 m), majd esti városnéző séta. 2. nap: Indulás reggel 8:30-kor Komáromból (1765 fkm). Elhajózunk a Monostori Erőd, majd Koppánymonostor mellett. Gönyüig még jellegzetesen Közép-dunai szakaszon haladunk, majd a Mosoni-Duna torkolatától kezd a folyam felsőszakasz jelleget ölteni.
Sajnos nem áll rendelkezésre alaprajz. Nicko Cruises A Nicko Cruises portugál tulajdonú hajótársaság, harminchárom, 3-4*-os hajóból álló flottával rendelkezik, útjait a Dunán, a Rajnán, a Majnán, az Elbán, a Szajnán és a Douron, illetve Oroszországban a Volgán, a Néván, a Dnyepper folyón indítja és a Fekete-tengerre is kihajóznak. Egzotikus programjai során az utasok a Yangce és a Nílus vidékét csodálhatják meg. A részvételi díjban teljes ellátás van, az italfogyasztás külön fizetendő. A kirándulások fakultatívak és díjukat a részvételi díj nem tartalmazza. Passau | Dunai Hajóút - Ausztria És Szlovákia | 5 Napos Utazás Krems | Utazási Iroda Melk. A fedélzeten és a kirándulások során német nyelvű asszisztencia van. Gyermekkedvezmény 11 éves korig 30% a részvételi díjból, legalább egy teljes árat fizető felnőttel egy kabinban utazva. 3 ágyas kabinok korlátozott számban állnak rendelkezésre. Személyzeti borravaló: 5-7 EUR/fő/éj 2 résztvevők elsőként válassza ki a felnőttek számát Ebből senior ( év) gyerek 4 kabin választás Kérjük válasszon kabintípust ajánlatok ellenőrzése, egy kis türelmet kérünk!
3. Krems – Göttweig – Krems – Aggstein – Pöchlarn Reggeli után autóbusszal a Duna menti bencés kolostorok egyikébe, a pompázatos göttweigibe utazunk. Megtekintjük a császári szárnyat és a templomot. Leereszkedve a hegyről Kremsben, a Wachau fővárosában hajóra szállunk (2002-es fkm). Krems után rögtön a hegyek között találjuk magunkat, a szőlő és sárgabarack termelés vidékén. Elhaladunk Dürnstein városka, s a híres kéktornyú templom mellett. Jönnek sorra a Wachau szép kis települései: Weißenkirchen, Spitz, majd a Vénuszáról híres Willendorf. Aggsbachnál kikötünk, autóbusszal felmegyünk az aggsteini várhoz, ahol a Wachau vidékének legszebb panorámájában gyönyörködhetünk. Visszatérve hajónkra elhajózunk Schönbühel kolostora, majd híres kastélya mellett, aztán feltűnik a melki apátság. Melknél újabb zsilipelés következik, majd napunkat pöchlarni kikötéssel fejezzük be (2044-es fkm). Szállás a közelben. 4. Pöchlarn – Grein – Wallsee – Linz Reggeli után visszautazunk Pöchlarnba, itt hajóra szállunk (2044-es fkm), és végigmegyünk a Nibelungengau nevű szakasz szelíd hegyei között, látjuk a Maria Taferl-i kegytemplomot, majd elérjük az ybbs-persenbeugi vízlépcsőt, felzsilipelünk a Habsburg vár és uradalom tövében.