A bejárt útvonal hosszától függően 6, 3, illetve 1 tanúhegyet lehet meghódítani, amelyekről káprázatos kilátás nyílik a Balatonra és az őszi színekben pompázó, néha hó borította Balaton-felvidékre. A rajt és a cél egyaránt Badacsonytomajban lesz, kivéve a teljes túra két 20-as résztávját, amiknek a célja, rajtja félúton a Szent György-hegyi Kaán Károly kulcsosház (ide, illetve innen átszállítjuk a túrázókat Badacsonytomajból/ba).
Idén helyszíni nevezésre nem lesz lehetőség. A rendezvényen mindenki saját felelősségére indul, ezért a rendezőségtől kártérítés semmilyen címen nem igényelhető. A rendezvény útvonalán ellenőrzőpontok vannak, amelyek érintését a pontőrök bélyegzéssel vagy leolvasással igazolják. 20km-A – Tanúhegyek nyomában. Az útvonalon a megadott ellenőrzőpontokon kívül bárhol előfordulhatnak előre be nem jelentett ellenőrzőpontok is, amelyek érintése szintén kötelező! A teljesítést akkor fogadjuk el, ha az igazolófüzetben és/vagy az időmérő rendszerben az összes ellenőrzőpont (és az esetleges mozgó ellenőrzőpontok) igazolása sorrendben megtörténik. Minden résztvevő, aki az előírt szintidőn belül teljesíti a távot, megkapja a teljesítménytúra kitűzőjét és oklevelét. A szintidőn túl beérkezők olyan oklevelet kapnak, ami rögzíti ezt a tényt. Ha a résztvevők közül valaki úgy határoz, hogy a túrát megszakítja, kérjük, hogy ezt lehetőleg a legközelebbi ellenőrzőponton tegye, és jelentse be a pontőrnek a név és rajtszám közlésével. Ha például sérülés esetén valaki a következő ellenőrzőpontig sem tudna elmenni, kérjük, hogy az itineren található rendezői telefonszámon értesítse a szervezőket!
A Kőkapu sziklafalai között ereszkedtünk le, majd folytattuk utunkat a Gulács cukorsüveg alakú kúpja felé. Az egyre emelkedő úton a csúcsra szerpentinezve érkeztünk meg. Elköltöttük elemózsiánkat és próbáltuk beazonosítani szállásunk helyét. Ezután túránk utolsó állomása felé indultunk a Szent György-hegyre. A Kaán Károly -turistaháznál megemlékeztünk arról, hogy a turistaszállást 1934 június 24-én avatta fel az MKE Balaton Osztálya. A bazaltorgonák alatti kőtengert leküzdve érkeztünk fel a hegy peremére. A legmagasabb pontról, a lenyugvó nap átszüremlő fényében körültekintve búcsúztunk a balatoni tájtól. Mivel egyre jobban sötétedett, lábunkat a nyakunkba vettük és igyekezünk minél gyorsabban megtalálni Hilda házikóját. Tanúhegyek nyomában teljesítménytúra 2019 (2019-11-30) (táv: 10 / 15 / 20 / 40km - helyszín: Badacsonytomaj) | Futónaptár, futóversenyek - 2022. Miután megérkeztünk, a hegy levével és egyéb nemes italokkal emeltük a társaság hangulatát. Többen finom ételekkel készültek: a lesütött csirkemájat és sülthúst, friss kenyérrel, lila hagymával és csemege uborkával jóízűen elfogyasztottuk. A kellő hangulat megteremtése után egy igazi nótafa, Józsi vezérletével megindult a danolászás.
.... Na most az van, hogy ezt az oldalt nem lett volna szabad meglátnod, mert az az oldal, amit meg szerettél volna nézni, valahogy eltűnt. Megijedni nem kell, ez simán csak egy olyan oldal, ami nem is létezik, tehát amit olvasol, az sincs igazából ideírva, mert az univerzum troll bepuszilta ebédre a téridő-kontinuumot. Van megoldás Gyorsan lépj hát innen tovább, mondjuk túratippekért, kerékpáros útvonalakért, vagy futóútvonalakért. Vagy olvass teszteket, cikkeket és nézd meg mi a helyzet a sípályákon (mondjuk, ha éppen nyár van, akkor ezt ne nézd meg). Tanúhegyek nyomában 2012 relatif. Írd meg nekünk! Vaaagy, ha tudod, hogy mi az, ami most nincs itt és nagyon szeretnéd, hogy meglegyen, írd meg nekünk pontosan, hogy mi volt az!
3 523 0. 4 0 Letérés a K - jelzésről szalag 14. 5 550 3. 2 27 Horváth pince szalag 14. 7 558 0. 2 8 K- becsatlakozik K- 15. 4 590 0. 7 32 Lengyel-kápolna K- 15. 9 625 0. 5 35 Oroszlánfejes kút K- 16. 1 631 0. 2 6 Szent György-hegy oldala K- 17 672 0. 9 41 K▲ elágazás K▲ 18. 4 810 1. 4 138 Szent György-hegy - ELLENŐRZŐPONT K▲ 18. 7 836 0. 3 26 P-/K▲ elágazás K▲ 19 840 0. Tanúhegyek nyomában 2014 edition. 3 4 P- leágazás K▲ 19. 3 840 0. 3 0 K- becsatlakozása, bazaltorgonák K- 19. 4 850 0. 1 10 Kaán Károly kulcsosház - CÉL 19. 6 853 0. 2 3 Az iskola kapuján kilépve a szalagokat követve megcélozzuk a kéttornyú bazalttemplomot. Rátérünk a S jelzésre, és azon jobbra tartva megkezdjük a hegy ostromát. A faluból kiérve az erdőben, majd a Felsőkolónia épületei mellett elhaladva tartós emelkedőn érünk a Klastrom-kúthoz. Továbbmegyünk a S jelzésen. Az emelkedő átmenetileg enyhül, rövidesen keresztezzük a P jelzésű Kuruc körutat. 200 m múlva elérjük az országos K jelzést, azon balra fordulunk. Átmegyünk a Kőkapun, és az emelkedő után balra tartva felérkezünk a túránk első hegycsúcsán, a Badacsony tetején álló Kisfaludy-kilátóhoz – 1. ellenőrzőpont.
A kiemelkedő csúcsot némileg izzadva és szuszogva abszolváltuk. A csúcsfotó elkészülte után ismét Káptalantóti felé vettük utunkat. A jellegzetes balaton-felvidéki településen a közeli viszontlátás reményében mondtunk búcsút egymásnak. (Mérai Róbert) Galéria itt